Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Uczniowski Klub Sportowy Roszada Lipno

XXXVI Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 100-polowych Szczyrk

Utworzono dnia 23.04.2018

~~Sukcesem dla zawodników UKS-u Roszada Lipno zakończyły się XXXVI Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 100-polowych. Zawodnicy wywalczyli pięć medali, w tym trzy złote, srebrny i brązowy. Po tytuły mistrzowskie sięgnęli Katarzyna Pisarska- juniorka do lat 13, Amadeusz Zyber- Moszak- junior do lat 13 i Agnieszka Szymańska- juniorka do lat 23. Złoci medaliści byli poza zasięgiem innych. Srebrny medal zdobył Mateusz Wysokiński- junior do lat 10, a brązowy medal uzyskał Tomasz Urbańczyk. Medaliści uzyskali możliwość uczestnictwa w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy na Litwie i Młodzieżowych Mistrzostwach Świata na Białorusi.
 Pozostałym naszym zawodnikom zabrakło szczęścia i zajęli miejsca poza podium. w mistrzostwach brali udział: Vivien Zyber- Moszak i Jakub Ilasz- juniorzy do lat 10, Wiktoria Gawron i Martyna Bortlisz - juniorki do lat 13, Martyna Lipka, Aleksandra Walkowska, Tymoteusz Myszuk i Sebastian Wieczorek- juniorzy do lat 16. Poziom gry był niezwykle wyrównany i wysoki. Do ostatnich sekund ostatniej rundy ważyły się losy zawodników. Emocje sięgały zenitu, adrenalina z każdą minutą wzrastała.
 Wszystkim uczestnikom mistrzostw GRATULUJEMY.